مسیر ارتقای ویتایگر ۷ خیلی شبیه به نسخه های قبلی می باشد. شما به دانلود پچ احتیاج دارید، آن را از حالت زیپ خارج کنید، از فایل ها و پایگاده داده خود نسخه پشتیبان (backup) تهیه کنید و ویزارد انتقال ویتایگر ۷ را اجرا کنید. این مقاله دستورالعمل مرحله به مرحله ارتقای ویتایگر ۷ را به شما نشان می دهد.

ویتایگر ۷ رابط کاربری دارد که مجدداً  و کاملا طراحی شده است و ویژگی های جدید بسیاری دارد.

اگر شما فرد خود ساخته ای هستید و دانش کافی درباره ویتایگر ۷ دارید باید بتوانید فرایند ارتقاء را خودتان انجام دهید. اما اگر نمی خواهید داده های بسیار با ارزش خود را به خطر بیاندازید، متخصصان ویتایگر ما می توانند این کار را برای شما انجام دهند. توسعه دهندگان ما  از تجربه بالایی در ارتقای ویتایگر به آخرین نسخه برخوردار می باشند.

شروع ارتقای ویتایگر ۷

۱: ایجاد نسخه پشتیبان از فایل ها و داشبورد نرم افزار ویتایگر

این مرحله، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. فرایند ارتقاء می تواند مشکل و پیچیده باشد، و احتمالاً آنگونه که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود. بنابراین، از پایگاده داده و فایلهای سیستم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، نه به عنوان یک اقدام محتاطانه بلکه به عنوان اولین مرحله. تا در صورتی که در حین انجام کار داده های شما از بین رفتند، داده را واقعاً از دست ندهید.

اطمینان حاصل کنید که نسخه پشتیبانی (mysql dump ) و نسخه پشتیبانی فایل ( پوشه vtigercrm ) کاملی دارید.

۲: دانلود فایل پچ ویتایگر ۷

پس از موفقیت در تکمیل نسخه پشتیبان پایگاه داده و فایل ها، مرحله بعد دانلود فایل های پچ برای ویتایگر ۶٫۵ تا ۷٫۰ می باشد. شما می توانید پچ را از وب سایت رسمی ویتایگر دانلود کنید.

۳: مقدمات

ارتقای ویتایگر ۶٫۵  به ۷٫۰

پچ دانلود شده ( مرحله ۲) را در دایرکتوری ویتایگر قرار دهید. دایرکتوری پیش فرض ویتایگر شبیه به “/var/www/vtigercrm/” می باشد. اگر این گونه است، پچ دانلود شده را در مسیر مشابهی مانند “/var/www/vtigercrm/” قرار دهید. دایرکتوری ویتایگر بر اساس توسعه دهنده میزبان شما، متفاوت می باشد.

سپس، vtigercrm-650-700-patch.zip. را از حالت زیپ خارج کنید. از شما خواسته می شود تا پوشه های متعددی (migrate, modules,Migration) را باز نویسی کنید- لطفاً این کار را انجام دهید. هرگاه فایل را از حالت زیپ خارج کردید،  vtiger7.zip و پوشه های بازنویسی را خواهید داشت.

سپس، مجوزهای vtiger7.zip   را با استفاده از کلاینت FTP/SSH یا CPanel به “۷۷۷” تغییر دهید.

برای سرورهای unix، تنها کافی است ” chmod –R 777 vtiger7.zip” را انجام دهید.

۴: انتقال یا ارتقای ویتایگر ۶٫۵  به ۷٫۰

فرض کنید که تمام مراحل قبل با موفقیت اجرا شده است، شما می توانید کار را با ویزارد ارتقای ویتایگر ۷ ادامه دهید.

ویتایگر را با استفاده از کروم یا فایر فاکس باز کنید ( از IE برای فرایند ارتقاء استفاده نکنید)

نکته: برای کاربران کروم: روش ناشناس (incognito ) پیشنهاد می شود.

از حساب ویتایگر خارج شوید ( خروج ضروری است)

حافظه (Cache ) مرورگر خود را حذف کنید ( کروم یا فاریر فاکس)

این لینک را در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید : http://www.yourvtigercrm.com/migrate/

هنگامی که صفحه Migration Wizard را مشاهده می کنید، مراحل زیر باید انجام شود:

تیک گزینه های ” I have taken the backup of database” به معنای ” من از پایگاده داده نسخه پشتیبان تهیه کرده ام” و ” I have taken the backup of source folder  ” به معنای ” از پوشه منبع نسخه پشتیبان تهیه کرده ام” را بزنید.

ارائه نام کاربری ادمین، اگر غیر فعال نباشد، این نام کاربری مدیر سیستم است.

ارائه رمز عبور

بر روی ” Start Migration ” کلیک کنید.

ارتقاء به ویتایگر 7
ارتقاء به ویتایگر ۷

نکته: پس از کلیک بر روی” Start Migration “، احتمالاً به صفحه ورود خود تغییر مسیر می دهید. اگر وارد سیستم شده اید، مجدداً باید به مرحله ۴ بروید، این کار را انجام دهید تا به مرحله بعد بروید.

انتقال و ارتقاء نرم افزار ویتایگر به نسخه ۷ شروع خواهد شد. بسته به حجم پایگاه داده ۵ تا ۷ دقیقه طول می کشد. نوار تکمیل کار میزان پیشرفت را نشان می دهد. با این وجود، هیچ راهی برای دریافت جزئیات در مورد نحوه روند کار وجود ندارد.

ارتقاء ویتایگر
ارتقاء ویتایگر

پس از تکمیل، گزارشی پس از ارتقاء بصورت خودکار نشان داده می شود که به شما کمک می کند تا میزان موفقیت به روز رسانی و ارتقای ویتایگر ۷ خود را ارزیابی کنید.

در نظر داشته باشید، اگر خطایی در گزارش مشاهده کردید- یک اسکرین شات از کپی یا ذخیره گزارش تهیه کرده و آنرا به ما گزارش دهید. به شما کمک می کنیم تا بفهمید این خطا یک مشکل جدی است یا تنها یک خطای رایج به دلیل ساختار پایگاه داده شما می باشد.

ارتقاء CRM ویتایگر
ارتقاء CRM ویتایگر

در نهایت، بر روی دکمه “Finish” کلیک کنید. اکنون باید بتوانید وارد ویتایگر ۷ ارتقاء داده شده خود شوید!

صحبت پایانی بعد از راهنمای ارتقای ویتایگر ۷

اگر ارتقاء را به خوبی انجام داده اید که خیلی عالی است. اگر آنرا با مشکل اجرا کرده اید، لطفاً با ما تماس بگیرید تا در ارتقاء به شما کمک کنیم. برای جزئیات بیشتر، سوال، یا هر گونه کمک با ما تماس بگیرید. ما برای مشاوره در خدمت شما هستیم.

مشاهده دموی رایگان ویتایگر