بهره مندی از تقویم، یکی از الزامات هر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است.

یکی از قابلیت های پرکاربرد نرم افزار ویتایگر، امکان مشاهده تقویم به همراه مناسبت های ملی و یا جهانی می باشد. همچنین، رویداد های مرتبط با هر ماژولی که دارای فیلد تاریخ باشد، روی تقویم من به صورت پیش فرض در نرم افزار ویتایگر، نمایش داده می شود و می توانید نسبت به هریک از آنها اقدامی انجام دهید.

علاوه بر موارد ذکر شده، شما می توانید مناسبت هایی مثل تاریخ تولد کارمندان یا همکاران خود و یا تعطیلات فوری کشوری را در سیستم تعریف کرده تا در تقویم به عنوان یک مناسبت سفارشی نمایش داده شوند.

برای آموزش ثبت مناسبت های سفارشی بر روی تقویم خود با این راهنما همراه باشید.

ابتدا از مسیر منوی اصلی> تنظیمات> پیکربندی> تنظیمات پارس ویتایگر، وارد تب تنظیمات تقویم نرم افزار شوید و گزینه رویداد ها و تعطیلات رسمی ایران در تقویم را فعال کنید.

تقویم ایران

سپس از مسیر منوی اصلی > تنظیمات > تنظیمات سیستم > پیکربندی، وارد مدیریت مناسبت های سفارشی شوید. همانطور که مشاهده می کنید، مناسبت های این لیست به همراه مقادیر رویدادها و تعطیلات رسمی ایران به تقویم افزوده و نمایش داده خواهند شد. بنابراین شرط نمایش مناسبت های سفارشی که شما ایجاد میکنید بر روی تقویم این است که رویداد تعطیلات رسمی ایران را فعال نمایید.

مدیریت مناسبت های سفارشی

برای مثال قصد داریم مناسبت تولد یکی از همکاران مثل خانم آزاده یوسفی را بر روی تقویم اضافه کنیم.

-روی دکمه افزودن مناسبت کلیک کنید.

– در صفحه باز شده فیلد ها را بصورت زیر پر کنید:

1- عنوان: یک عنوان مناسب مثل تولد خانم آزاده یوسفی در این فیلد وارد کنید.

2- تاریخ مناسبت: تاریخ تولد ایشان را به عنوان تاریخ مناسبت انتخاب کنید.

3- انتخاب به عنوان تعطیلی: با انتخاب این گزینه، با اضافه کردن این مناسبت سفارشی به سیستم ، آن را به عنوان تعطیل رسمی در تقویم تعریف می کنید. ( معمولا برای سالگرد تولد این گزینه را فعال نمی کنیم.)

4 مناسبت دوره ای: درصورتیکه تاریخ تنظیم شده مثل تاریخ تولد میبایست بصورت دوره ای و سالانه در تقویم نمایش داده شود این گزینه را فعال کنید.

افزودن مناسبت سفارشی جدید

حالا از نوار ابزار بالا، روی تقویم با آیکون   کلیک کنید.

می توانید مناسبت سفارشی تنظیم شده را مشاهده فرمایید.

حالا فرض کنید قصد داریم مناسبتی مانند عید سعید فطر را که در تقویم ایران تعطیلی رسمی است را به تقویم اضافه کنیم.

در این صورت مراحل بالا را تکرار کرده اما این بار تیک گزینه انتخاب به عنوان تعطیلی را فعال می کنیم تا در تقویم سیستم به عنوان یک روز تعطیل شناخته شده و از ایجاد رویداد در آن تاریخ خودداری شود.

برای این مناسبت گزینه مناسبت دوره ای را فعال نمی کنیم زیرا تاریخ عید فطر طبق رویت ماه مشخص می شود و تاریخ دقیق آن در سال های دیگر ثابت نمی باشد.

با مشاهده تقویم، مناسبت ثبت شده با رنگ قرمز و به عنوان تعطیلی رسمی به شما نمایش داده می شود.

نمایش تعطیلات رسمی در تقویم

در این جا می خوانید

مشاهده دموی رایگان ویتایگر