بستن
تا 30% تخفیف
در جشنواره عید تا عید
🎁

در این جشنواره می توانید نرم افزار CRM پارس ویتایگر را با تخفیف ویژه خریداری کنید.

اطلاعات بیشتر

فهرست های انتخابی نوعی منوهای کشویی برای انتخاب یک مقدار از لیست است. این فیلد یک لیست کشویی ایجاد می کند که در آن کاربر می تواند یک گزینه را انتخاب کند. تعداد گزینه های موجود در لیست محدود نیست، می توانید هر تعداد که نیاز دارید اضافه کنید. این فیلد زمانی مفید است که فهرست بزرگی از گزینه ها دارید اما نمی خواهید فضای زیادی را با آن اشغال کنید. لیست تنها زمانی باز می شود که کاربر روی آن کلیک کند.

در نرم افزار ویتایگر روابط میان فهرست های انتخابی وجود دارد که امکان ارتباط بین مقادیر دو فیلد فهرست انتخابی را فراهم میکند تا با انتخاب یک مقدار از فیلد فهرست انتخابی اول، در فیلد فهرست انتخابی دوم چه مقادیر مرتبطی جهت انتخاب نمایش داده شود.

کاربردها

  • ارتباط بین دو فیلد از نوع فهرست های انتخابی

راهنمای استفاده

فرض کنید دو فهرست بصورت زیر وجود دارد:

  • منو دسته خبری  با مقادیر : تجارت، ورزش
  • منو نوع خبر : بیس بال، بسکتبال، فوتبال، هاکی ، تجارت داخلی، تجارت خارجی

نیاز است زمانی که منو اول(دسته خبری) بر روی ورزش قرار گرفت در منو دوم بیس بال، بسکتبال، فوتبال، هاکی و فوتبال مشاهده شود و زمانی که منو اول(دسته خبری) بر روی تجارت قرار گرفت در منو دوم تجارت داخلی، تجارت خارجی نمایش داده شود.

جهت انجام تنظیمات میتوانید از منو> تنظیمات> تنظیمات سیستم> پیکربندی> وارد بخش روابط میان فهرست های انتخابی شوید. در این بخش لیستی از روابط ساخته شده قبلی وجود دارد که قابل حذف و ویرایش هستند و یک دکمه ایجاد ارتباط، جهت ساخت ارتباطات جدید وجود دارد.

حال جهت انجام مثال بالا، بر روی دکمه ایجاد ارتباط میان فهرست های انتخابی کلیک کرده و به ترتیب تنظیمات زیر قابل انجام است:

  1. ابتدا ماژول مدنظر که میخواهید بین فیلدهای فهرست انتخابی آن ارتباط ایجاد کنید را انتخاب کنید.
  2.  فیلد فهرست انتخابی اول که میبایست با انتخاب هر مقدار آن، مقادیر داخل فهرست انتخابی دوم به نسبت آن فیلتر شود را انتخاب کنید.
  3. فیلد فهرست انتخابی دوم که میبایست مقادیر آن با توجه به فیلد مبدا قابل نمایش باشد را انتخاب کنید.

4و5- در جدول نمایش داده شده مقادیر فیلد اول به عنوان سرستون و مقادیر فیلد دوم زیرمجموعه هر یک از سرستون ها قرار داده میشود. به این صورت میتوانید با فعال و یا غیرفعال کردن مقادیر زیرمجموعه هر یک از سرستون ها، مشخص کنید که به ازای هر سرستون کدام مقادیر نمایش داده شود و یا نشود.

6-  با کلیک بر روی انتخاب همه، درصورتیکه مقادیری غیرفعال شده باشند، همه به حالت فعال خواهند رفت.

7- با کلیک بر روی لغو انتخاب همه، درصورتیکه مقادیری فعال شده باشند، همه به حالت غیرفعال خواهند رفت.

8- با کلیک بر روی ” مقادیر مبدا را انتخاب کنید” میتوانید مشخص کنید که این تنظیمات برای کدام یک از مقادیر فیلد مبدا قابل انجام باشد.

نتیجه گیری

در نهایت همانطور که مشاهده کردید درصورتیکه از فیلد مبدا(دسته خبری)، مقدار ورزش انتخاب شود، در فیلد مقصد(نوع خبر) فقط مقادیر متناسب قابل نمایش و انتخاب است.

در این جا می خوانید

مشاهده دموی رایگان ویتایگر