فیلد های سفارشی پارس ویتایگر

ویتایگر بصورت پیشفرض از 15 فیلد برای پشتیبانی می کند. اما بسیاری از فیلدهای بومی مورد نیاز برای سفارشی سازی نرم افزار، مثل کدملی و… در آن وجود ندارد. ما برای سهولت کاربران برای سفارشی سازی ویتایگر، 40 فیلد جدید و کاربردی به بسته فارسی ساز و شمسی ساز اضافه نمودیم. در ادامه کلیه فیلدهای سفارشی اضافه شده در بسته های فارسی ساز و شمسی ساز پارس ویتایگر را همراه با توضیحات کامل و تصاویر مشاهده کنید.

فیلم آموزشی ویرایش فیلدها در ویتایگر

لیست فیلد های سفارشی پارس ویتایگر

 1. فیلد تاریخ میلادی​
 2. فیلد تاریخ و زمان
 3. فیلد متن با ویرایشگر HTML​
 4. فیلد انتخاب رنگ
 5. فیلد کد ملی
 6. فیلد شناسه ملی
 7. فیلد کد اقتصادی ایران
 8. فیلد شماره پرونده مالیاتی
 9. فیلد کدپستی ایران
 10. فیلد شماره شبا حساب بانکی ایران
 11. فیلد شماره کارت بانکی
 12. فیلد شماره موبایل ایران
 13. فیلد آی دی تلگرام
 14. فیلد آی دی اسکایپ
 15. فیلد شماره واتس آپ
 16. فیلد بارکد
 17. فیلد آی دی اینستاگرام
 18. فیلد امضای دیجیتال
 19. فیلد آی دی / هشتگ توییتر
 20. فیلد شهرهای ایران
 21. فیلد ارجاع به
 22. فیلد لیست کاربران
 23. فیلد رضایتمندی مشتری
 24. فیلد مختصات جغرافیایی
 25. فیلد تکرار شونده
 26. فیلد آپلود عکس و فایل
 27. فیلد آپلود چند فایل و عکس​
 28. فیلد وضعیت آب و هوا
 29. فیلد ضبط صدا
 30. فیلد دستگاه پد امضاء دیجیتال Signotec
 31. فیلد گرید
 32. فیلد سفارشی اعتبارسنجی ​
 33. فیلد اسکن اثر انگشت FUTRONIC ​
 34. فیلد تاریخ میلادی ​
 35. فیلد بارکد دو بعدی یا QR Code​ ​
 36. فیلد پلاک ایران​ ​
 37. فیلد تاریخ پیشرفته ​
 38. فیلد پسورد ​
 39. فیلد واحد پولی​ ​
 40. فیلد امتیازدهی​ ​
 41. فیلد سفارشی فیلد مرتبط​ ​

از آنجا که فیلد تاریخ در ویتایگر بر اساس تاریخ انتخابی توسط کاربر تمایش داده می شود در صورتی که تاریخ انتخابی کاربر شمسی یا قمری باشد فیلد به صورت تاریخ شمسی نمایش داده می شود در فیلد تاریخ میلادی نیز می توانید هم زمان با تقویم انتخابی خود از تاریخ میلادی در ماژول های مختلف اسفاده نمایید. به عنوان مثال تصور کنید یک آژانس هواپیمایی نیاز دارد اطلاعات booking هتل مشتری یا تاریخ انقضای پاسپورت مشتریان را در پروفایل آنها به صورت میلادی داشته باشد ولی در سایر بخش های سیستم از تقویم شمسی استفاده کند.

در ویتایگر تاریخ و زمان دو فیلد مجزا از هم هستند و با کمک این فیلد سفارشی امکان افزودن تاریخ و زمان براساس تقویم انتخابی کاربر در یک فیلد فراهم می شود.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد متنی همراه با ادیتور CKEditor در ویتایگر امکان پذیر خواهد بود. فیلد های متنی در ویتایگر امکان استفاده از ادیتور به جهت انجام تغییرات، افزودن تصویر و … را ندارند از آنجا که اهمیت این موضوع و فقدان ویرایشگر متنی در ویتایگر شدیدا احساس می شد این فیلد جهت پوشش نیازهای کاربران به سیستم افزوده شد.

فیلد متن با ویرایشگر HTML

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد انتخاب رنگ امکان پذیر خواهد بود. در زمان ثبت اطلاعات کاربر از color picker مرورگر جهت انتخاب رنگ استفاده می کند. کد رنگ انتخاب شده به صورت هگزادسیمال ذخیره می شود. همچنین در زمان نمایش امکان نمایش کد رنگ انتخابی به صورت Hex، Hex8، RGB، RGB (percent)، HSL، HSV و CMYK وجود دارد.

فیلد انتخاب رنگ

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد کد ملی ایران برای اشخاص حقیقی و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود. پس از ورود اطلاعات کد ملی در صورت صحیح بودن نام شهری که کد ملی برای آن صادر شده است نمایش داده می شود.

فیلد کد ملی

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شناسه ملی ایران برای اشخاص حقوقی و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود.

فیلد شناسه ملی

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد کد اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود.

فیلد کد افتصادی ایران

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شماره پرونده مالیاتی ایران برای اشخاص حقوقی و حقیقی و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود.

فیلد شماره پرونده مالیاتی

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد کد پستی ایران برای آدرس های داخل کشور و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود.

فیلد کدپستی ایران
با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شماره شبا بانکی ایران برای کلیه بانک های ایران و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود. در زمان ورود اطلاعات در صورت صحیح بودن شماره شبا، نام بانک نمایش داده می شود.
بررسی فیلد شماره شبا حساب بانکی ایران
فیلد شماره شبا حساب بانکی ایران

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شماره کارت بانکی 16 رقمی برای کلیه بانک های داخلی و بین المللی و بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود. در زمان ورود اطلاعات در صورت صحیح بودن، نام بانک نمایش داده می شود.

فیلد شماره کارت بانکی

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شماره موبایل 11 رقمی ایران و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود.

فیلد شماره موبایل ایران

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آی دی تلگرام امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در صورت کلیک کاربر بر روی لینک ایجاد شده تلگرام گوشی یا دسکتاپ جهت ارسال پیام باز خواهد شد

فیلد آی دی تلگرام

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آی دی اسکایپ امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در صورت کلیک کاربر بر روی لینک ایجاد شده اسکایپ گوشی یا دسکتاپ کاربر جهت ارسال پیام باز خواهد شد.  

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد شماره واتس آپ امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در صورت کلیک کاربر بر روی لینک ایجاد شده واتس آپ گوشی یا نسخه وب واتس آپ بر روی دسکتاپ کاربر جهت ارسال پیام باز خواهد شد.

فیلد شماره واتس آپ

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن بارکد در ویتایگر امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در نمایه جزییات بارکد ایجاد شده به کاربر نمایش داده خواهد شد این فیلد از انواع بارکد CODE128، EAN / UPC، CODE39، ITF-14، MSI، Pharmacode و Codabar پشتیبانی می کند.

فیلد بارکد

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آی دی اینستاگرام امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در بخش مشاهده جزییات رکورد اطلاعات آی دی اینستاگرام شخص به همراه آخرین پست ها نمایش داده خواهد شد.

فیلد آی دی اینستاگرام

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن نامحدود فیلد امضای دیجیتال در ماژول های مختلف سیستم امکان پذیر خواهد بود. در زمان ورود اطلاعات کاربر باید توسط قلم نوری یا موس در محل مشخص شده امضای خود را ثبت و سپس تایید کند. در نمایه جزییات تصویر امضا به صورت عکس نمایش داده می شود.

فیلد امضای دیجیتال
نمایش امضای دیجیتال

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آی دی/هشتگ توییتر امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در بخش مشاهده جزییات رکورد اطلاعات آخرین پست ها نمایش داده خواهد شد. برای استفاده از هشتگ باید از پیشوند # استفاده کنید

فیلد آی دی / هشتگ توییتر

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد فهرست انتخابی شهرها و شهرستان های ایران بدون نیاز به ورود اطلاعات فراهم می گردد. از ویژگی های منحصر به فرد این فیلد وجود بیش از 7900 شهر، شهرستان و منطقه به صورت تفکیک شده می باشد که تقریبا کل کشور ایران را پشتیبانی می کند.

فیلد شهرهای ایران

در حالت پیشفرض در ویتایگر تنها یک فیلد ارجاع به در هر ماژول وجود دارد با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد ارجاع به امکان پذیر خواهد بود. این فیلد یک لیست انتخابی با فهرست کاربران مشابه با فیلد ارجاع به استاندارد در ویتایگر است. این فیلد همچنین از ایمیل های گردش کار به گروه ها (ارجاع شده) پشتیبانی می کند.

فیلد ارجاع به

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد لیست کاربران به صورت مقادیر چند انتخابی گروهی پذیر خواهد بود و کاربران می توانند از میان لیست کاربران چند کاربر را انتخاب کنند. این فیلد از گردش کارهای ارسال ایمیل و پیامک پشتیبانی نمی کند.

فیلد لیست کاربران

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد رضایتمندی مشتری با انتخاب مقدار دلخواه امکان پذیر خواهد بود. امتیاز ثبت شده به صورت عدد بین 1 کمترین و 9 بالاترین خواهد بود. همچنین عدد 0 یا خالی بودن فیلد به معنی امتیاز 0 تلقی می شود. این فیلد برای درج میزان رضایت یا حالت برخورد مشتری استفاده می شود. میزان رضایت درج شده شامل حالت های زیر است:

فیلد رضایتمندی مشتری (ناامید) فیلد رضایتمندی مشتری (بسیار ناراضی) فیلد رضایتمندی مشتری (تقریبا ناراضی) فیلد رضایتمندی مشتری (کمی ناراضی) فیلد رضایتمندی مشتری (خنثی) فیلد رضایتمندی مشتری (کمی راضی) فیلد رضایتمندی مشتری (تقریبا راضی) فیلد رضایتمندی مشتری (بسیار راضی) فیلد رضایتمندی مشتری (کاملا راضی)

این فیلد برای انتخاب و نمایش موقعیت مکانی روی نقشه استفاده می شود. همچنین امکان انتخاب از آدرس از طریق نقشه نیز وجود دارد. محل مشخص شده قابلیت نمایش روی سرویس های زیر را نیز دارد:

 • Open Location App
 • Google Map
 • OpenStreetMap
 • Waze
 • Yandex
 • ParsiJoo
 • Map.IR
 • Apple

فیلد مختصات جغرافیایی
فیلد مختصات جغرافیایی ویتایگر

ویتایگر بصورت پیش فرض تنها قابلیت افزودن یک فیلد برای ورود اطلاعات را به شما می دهد. در نتیجه هنگامی که بخواهید اطلاعات بیشتری از یک مشتری مثلا چندین شماره از وی ذخیره کنید، باید چندین فیلد ایجاد کنید. فیلد تکرار شونده امکان ایجاد یک فیلد بدون محدودیت در ورود اطلاعات را به شما می دهد. بدین صورت که نیاز به تکرار یک فیلد دارید توسط این فیلد می توانید آن را ایجاد کنید.

فیلد تکرار شونده

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آپلود عکس و فایل بدون نیاز به ایجاد سند در ماژول اسناد امکان پذیر خواهد بود. این فیلد امکان آپلود یک فایل و عکس با قابلیت مشاهده پیش نمایش را به شما می دهد.

فیلد آپلود عکس و فایل
از ویژگی های این فیلد پشتیبانی از آپلود انواع فایل و همچنین پیش نمایش تصاویر و امکان پخش فایل های صوتی و تصویری می باشد.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد آپلود عکس و فایل بدون نیاز به ایجاد سند در ماژول اسناد امکان پذیر خواهد بود. این فیلد امکان آپلود چندین فایل و عکس با قابلیت مشاهده پیش نمایش را به شما می دهد. نکته: این فیلد همانند فیلد آپلود عکس و فایل می باشد با این تفاوت که امکان انتخاب چند فایل در زمان ورود اطلاعات را دارد.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد وضعیت آب و هوا و نمایش آن در ماژول های دلخواه امکان پذیر خواهد بود. از ویژگی های این فیلد می توان به جستجوی Auto Complete برای یافتن محل مورد نظر و نمایش وضعیت آب و هوا، سرعت باد، میزان رطوبت و درجه حرارت اشاره کرد.
فیلد وضعیت آب و هوا
با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد ضبط صدا جهت ضمیمه کردن فایل صوتی به ماژول های مختلف امکان پذیر خواهد بود. جهت فعال سازی و استفاده از این فیلد نیازمند یک میکروفن و دسترسی مرورگر به میکروفن هستید. در مرورگر کروم جهت دسترسی به این قابلیت نیازمند داشتن گواهینامه معتبر SSL خواهید بود. از قابلیت های این فیلد می توان به امکان افزودن چند فایل صوتی همزمان به یک فیلد و همچنین بررسی و پخش فایل صوتی پیش از تایید و آپلود اشاره کرد.
فیلد ضبط صدا
فیلد امضاء
توسط این فیلد می توانید دستگاه امضاء دیجیتال Signotec را با ویتایگر ادغام کنید.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد سفارشی گرید (حالت جدول) فراهم خواهد شد. این فیلد نوعی فیلد برای داشتن جدول به عنوان یک فیلد در ویتایگر است. می توانید ستون ها و ردیف های جدول را هنگام ایجاد این فیلد تعیین کنید.

فیلد گرید

برای ساخت فیلد گرید تنها کافیست نام لیبل فیلد، نام ستون ها و همچنین نام ردیف ها را در صورت نیاز وارد نمایید. در صورتی که ردیف ها خالی باشد امکان اضافه کردن نامحدود ردیف به صورت خودکار فراهم می گردد و در صورتی که ردیف ها به صورت ثابت وارد شود جدول ایجاد شده به صورت ثابت خواهد بود و امکان افزودن ردیف جدید را نخواهد داشت.

ویرایش فیلد گرید


محدودیت های این فیلد به شرح زیر می باشد:
این فیلد در گردش کار و ورود اطلاعات امکان مقداردهی ندارد.
در گزارشات تنها به محتوای فیلد میتوان اشاره کرد و امکان گزارش گیری از ستون ها و ردیف ها وجود ندارد.
نکته: در صورتی که پس از افزودن فیلد تصمیم به تغییر در تعداد ستون ها و ردبف ها گرفتید می توانید از قسمت تنظیمات – پیکربندی گزینه ویرایش فیلدهای سفارشی پارس ویتایگر را انتخاب و تغییرات دلخواه را اعمال نمایید.


ویرایش فیلدهای سفارشی پارس ویتایگر

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن انواع فیلد به همراه قابلیت Mask کردن فیلد و یا استفاده از pattern دلخواه امکان پذیر خواهد بود. این فیلد به 3 روش استفاده از Input mask
 1. استفاده از Regular Expression جهت استفاده از الگوی دلخواه در اعتبار سنجی
 2. استفاده از متدهای 1 و 2 با هم
فیلد سفارشی اعتبارسنجی

در ادامه به شرح گزینه های این بخش در زمان تعریف فیلد می پردازیم. نام لیبل: این گزینه جهت مشخص کردن نام فیلد جدید در بانک اطلاعاتی استفاده می شود. ماسک ورودی: این گزینه جهت ماسک کردن فیلد در زمان ورود اطلاعات مورد استفاده قرارمی گیرد. Input Mask عبارت است از مجموعه ای از علائم و کاراکتر های متنی و عددی که با استفاده از آن می توانیم فرمت خاصی را برای ورود اطلاعات توسط کاربر تعیین نماییم. در واقع شما وقتی به سراغ استفاده از یک عبارت Input Mask می روید که می خواهید و برایتان مهم است که حتما داده هایی که وارد می کنید از یک فرمت و شکل خاص و ثابتی داشته باشد. در صورتی که می خواهید کاربر در زمان ورود اطلاعات از کاراکتر های a تا z به صورت حروف کوچک و حروف بزرگ استفاده کند از حرف a و در صورتی که می خواهد کاربر در زمان ورود اطلاعات از اعداد استفاده کند از عدد 9 استفاده کنید، همچنین برای سایر حروف با ترکیب آنها از کاراکتر ستاره * استفاده کنید. برای سایر کاراکترها از خود کاراکتر استفاده نمایید برای مثال اگر می خواهید کاربر یک شماره سریال 12 رقمی که شروع آن با کلمه wxyz است و 4 رقم یکبار با یک خط تیره جدا شده است را وارد کند و بخش دوم مشمول اعداد و بخش سوم شامل 2 حرف انگلیسی و 2 رقم نهایی هر کاراکتری می تواند باشد را وارد کند کافیست از از الگوی روبه رو استفاده نمایید: wxyz-9999-aa** حذف خودکار در صورت عدم اعتبار: این گزینه مشخص می کند در صورتی که کاربر الگوی ماسک صحیح را وارد نکرد و از ورود اطلاعات از فیلد خارج شد مقدار فیلد ورودی را به صورت خالی ذخیره کند. Placeholder: این گزینه یک کاراکتر پیش فرض جهت نمایش در ورودی فیلد برای پرشدن توسط کاربر را مشخص می کند و در صورت پر نشدن با زیرخط (Underline) مقدار دهی میشود. الگوی اعتبارسنجی Regular Expression: Regular Expressions یا عبارت‌های باقاعده که با نام RegEx نیز شناخته می‌شوند، عبارت‌هایی هستند که طبق الگوی (Pattern) خاصی، تطبیق یک استرینگ (string) در استرینگ (رشته) دیگری را بررسی می‌کنند. با استفاده از آن می‌توان داده‌های ورودی کاربر را اعتبارسنجی کرد، رشته‌ای را داخل رشته دیگر پیدا کرد. کاربردهای RegEx شامل جستجو، جایگزینی و اعتبارسنجی است. در واقع ریجکس چیزی بیشتر از پترن یا دنباله‌ای از کاراکترها نیست. برای اطلاعات بیشتر به سایت ویکی پدیا و سایر مراجع مراجعه نمایید.

با استفاده ار این گزینه قادر خواهید بود الگوهای ساده تا بسیار پیچیده مورد دلخواه خود جهت ورود اطلاعات برای یک فیلد را در زمان ورود اطلاعات اعتبار سنجی کنید. برای مثال تصور کنید می خواهید در یک فیلد از کاربر آدرس آی پی بخواهید الگوی پیشرفته و دقیق آن به فرمت زیر خواهد بود
^(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)\.(25[0-5]|2[0-4][0-9]|[01]?[0-9][0-9]?)$

https://regex101.com/r/dT0vT3/1

پیام خطای اعتبارسنجی: از این گزینه جهت نمایش خطا در صورت وارد شدن اشتباه الگوی Reg Exp می باشد و با وارد کردن آن پیام وارد شده به کاربر نمایش داده می شود.

فیلد اسکن اثر انگشت FUTRONIC

فیلد اسکنر اثر انگشت به شما اجازه اسکن و ثبت اثر انگشت را توسط دستگاه FUTRONIC در CRM ویتایگر فراهم می آورد. ویتایگر یک نرم افزار جامع و کامل است که طیف گسترده ای از ویژگی ها را برای کسب و کارهای مختلف در هر اندازه ارائه می دهد در این جا مهم ترین ویژگی های نرم فزار ویتایگر فارسی را آوردیم.

از آنجا که فیلد تاریخ در ویتایگر بر اساس تاریخ انتخابی توسط کاربر نمایش داده می شود در صورتی که تاریخ انتخابی کاربر شمسی یا قمری باشد فیلد به صورت تاریخ شمسی نمایش داده می شود در فیلد تاریخ میلادی نیز می توانید هم زمان با تقویم انتخابی خود از تاریخ میلادی در ماژول های مختلف اسفاده نمایید. به عنوان مثال تصور کنید یک آژانس هواپیمایی نیاز دارد اطلاعات booking هتل مشتری یا تاریخ انقضای پاسپورت مشتریان را در پروفایل آنها به صورت میلادی داشته باشد ولی در سایر بخش های سیستم از تقویم شمسی استفاده کند.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد QR Code امکان پذیر خواهد بود. پس از ثبت اطلاعات در نمایه جزییات محتوای فیلد وارد شده در مرحله قبل به صورت کد QR نمایش داده می شود.
فیلد بارکد دو بعدی یا QR Code

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن پلاک ملی خودرو و همچنین بررسی و اعتبارسنجی مقادیر ورودی برای آن، در زمان ورود توسط کاربر امکان پذیر خواهد بود. این فیلد به درخواست مشتریان در صنعت بیمه و حمل نقل به ویتایگر افزوده شده است.

فیلد پلاک ایران
نمایش پلاک ایران
فیلد تاریخ پیشرفته
در ویتایگر فیلد های تاریخ برای استفاده در شرط های گردش کار، گزارشات و فیلترها براساس تاریخ دقیق انتخابی مورد استفاده قرار میگیرند به عبارت دیگر اگر در شرطی تعریف کردید که شرط اجرای گردش کار یا فیلتر براساس فیلد تاریخ زمانی که برابر با فردا ، امروز ، دیروز و یا … باشد شرط دقیقا در صورتی که با تاریخ وارد شده منطبق باشد عمل خواهد کرد حال اگر مقدار فیلد شما برابر با 1/1/1399 باشد تنها در صورتی که شرط برای آن تاریخ برقرار باشد عمل می کند و در بررسی شرط روز، ماه و سال را به صورت دقیق بررسی می کند حال تصور کنید می خواهید در پروفایل مشتری تاریخ ازدواج را ثبت کنید و بررسی کنید اگر تاریخ برابر با امروز بود شرط اجرا شود و یک پیامک برای مشتری ارسال گردد یا در نمایه لیستی به شما نمایش داده شود اگر به عنوان مثال تاریخ برابر با 24/6/1390 بود این شرط با توجه به این که چند سال از آن گذشته است هرگز برقرار نمی شود و خروجی صحیحی از آن دریافت نمی کنید. تنها فیلدی که از قانون تبعیت می کند فیلد تاریخ تولد در پروفایل مخاطب می باشد و برای ساخت فیلد های سفارشی مشابه باید از فیلد تاریخ پیشرفته استفاده نمایید. این فیلد در بررسی شروط تنها روز و ماه را در نظر میگرد و سال را در محاسبات دخیل نمی کند.

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد پسورد امکان پذیر خواهد بود. در زمان ذخیره و خواندن اطلاعات از این فیلد اطلاعات به صورت رمزگذاری شده در بانک اطلاعاتی ذخیره می گردد. کاربران در زمان وارد کردن پسورد جدید امکان تولید رمز تصادفی و همچنین در نمایه جزییات امکان کپی پسورد ایجاد شده به کلیب بورد را خواهند داشت.

فیلد پسورد
ایجاد رمز جدید

 


کپی پسورد

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد واحد پولی امکان پذیر خواهد بود. اطلاعات این فیلد از بخش تنظیمات سیستم – پیکربندی – واحد های پولی و از میان لیست واحد های پولی فعال خوانده می شود.

فیلد واحد پولی

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد امتیازدهی با انتخاب مقدار دلخواه امکان پذیر خواهد بود. امتیاز ثبت شده به صورت عدد بین 1 کمترین و 5 بالاترین خواهد بود. همچنین عدد 0 یا خالی بودن فیلد به معنی امتیاز 0 تلقی می شود. مثال کاربردی این فیلد را می توان برای امتیاز بندی مشتریان ذکر نمود.

فیلد امتیازدهی

فیلد سفارشی فیلد مرتبط

با استفاده از این فیلد سفارشی امکان افزودن فیلد مرتبط بین دو ماژول از نوع یک به چند (1:M) امکان پذیر خواهد بود. از آنجا که در ویتایگر امکان ساخت ارتباط بین ماژول ها در بخش ویرایش فیلد فراهم نبود این فیلد جهت سهولت کاربران اضافه گردید.

فیلد سفارشی فیلد مرتبط
در قسمت نام لیبل باید عنوانی که می خواهید ماژول دوم (مقصد) در ماژول اول مشخص می کند را وارد نمایید. از گزینه انتخاب ماژول، ماژول مقصد را انتخاب کنید. در صوتی که می خواهید در ماژول دوم (مقصد) فهرست مرتبطی ساخته شود گزینه بلی را انتخاب نمایید و در بخش عنوان در لیست مرتبط نام ماژول اول (مبدا) را وارد نمایید.

آیا به راهنمایی نیاز دارید؟

فرم درخواست مشاوره ویتایگر فارسی

مشاهده دموی رایگان ویتایگر